Az etióp-magyar rokonságról
Mózes I. könyve, 9;20-27 Noé átka és áldása "Noé pedig földmívelõ kezde lenni, és szõlõt ültete. És ivék a borból, s megrészegedék, és meztelenen vala sátra közepén. Khám pedig, Kanaánnak atyja, meglátá az õ atyjának mezítelenségét, és hírûl adá künnlevõ két testvérének. Akkor Sém és Jáfet ruhát ragadván, azt mindketten vállokra veték, és háttal menve takarák be atyjok mezítelenségét; s arczczal hátra meg sem láták atyjok mezítelenségét. Hogy felserkene Noé mámorából, és megtudá a mit vele az õ kisebbik fia cselekedett vala: Monda: Átkozott Kanaán! Szolgák szolgája legyen atyjafiai közt. Azután monda: Áldott az Úr, Sémnek Istene, néki légyen szolgája Kanaán! Terjessze ki Isten Jáfetet, lakozzék Sémnek sátraiban; légyen néki szolgája a Kanaán!"
A történet elég egyértelmű, Noé megátkozza legkisebb fiát, Khámot, mert az hírül adta a testvéreinek apjuk részegségét.
Olvashatjuk ebben a részben, hogy Khám "Kanaánnak atyja".
Mózes I. könyve 10;6-9 A nemzetek eredete "Khámnak pedig fiai: Khús, Miczráim, Pút és Kanaán. Khúsnak pedig fiai: Sába, Hávilah, Szábthah, Rahmáh, Szabthékah. Rahmáhnak pedig fiai: Séba és Dédán. Khús nemzé Nimródot is; ez kezde hatalmassá lenni a földön. Ez hatalmas vadász vala az Úr elõtt, azért mondják: Hatalmas vadász az Úr elõtt, mint Nimród. "
Tehát Khám egyik fia volt Khús. Ez egy nagyon fontos tény. Khús, aki a kusiták ősapja volt. Kik is azok a Kusiták? A kusita az etiópok bibliai elnevezése. Fontos tudnunk, hogy mikor a Ószövetség írodott, a kusita egy hatalmas Birodalom volt, aminek lakói a fekete bőrű, nagy kultúrával rendelkező etiópok voltak. A rastafarik gyakran idézik azt a bibliai részletet miszerint az édenkert folyójának 4 ága volt, ezek közül az egyik a Ghion, ami etióp földön folyik, tehát etiópia is az édenkert része. Teremtés Könyve 2;13 "A második folyóvíz neve pedig Gihon; ez az, a mely megkerüli az egész Khús földét."
Tehát egyértelmű, hogy a khúsita faj egyenlő az etiópokkal, és Kúsh-föld pedig etiópiával. "A kusiták egy, a tatár népcsaládhoz tartozó nemzet voltak, amely az ősidőkben Nubia, Abessinia (Etiópia), Dél-Arábia, India, Irán, Mezopotámia és Kaukázia, talán egész Nyugat-Ázsián túl és még tovább el volt terjedve." Idézet Zajti Ferenc történésztől.
Kúsh fia volt továbbá Nimród! Ismerős? Mivel ez hazánkban is használt név (például az én harmadik nevem is). De mi közünk is van nekünk Nimródhoz?
"Középkori krónikáink a magyarság első őseként a legendás Nimródot jelölik meg. Nimród először Kézai Simon, Kún László udvari papja, 1282 körül írt Gesta Hungarorumában lép fel a magyar történetírásban... Felesége, Enéh két ikerfiút szült neki, HUNORT és MAGYART. Ettől a két fiútól és a szolgálatukban álló vitézektől származtak a hunok és a magyarok. Ezt a történetet több mint húsz középkori magyar krónika megismétli, sőt még egy német krónikás is átvette." Dr. Endrey Antal - Buenos Aires 1979
Három fontos tény: 1. A modern bibliatudomány azt is megállapította, hogy a Genezisben Noé leszármazottaiként szereplő személyek egyéneket és népeket és országokat is képviselnek. 2. A korai keresztények csak úgy emlegették Nimródot, hogy a fekete Kus fia. 3. Az ókorban az egész afrikai kontinenst etiópiának, vagy kús földnek nevezték, ezt Homerosz és Hérodotosz írta, (erre hívta fel a figyelmet Marcus Garvey is), és jóval késöbb jelent meg az afrika elnevezés, amely Africanus római helytartó nevéből származik.
Tehát ha hiszünk a Szentírásnak (ami a rastafarik számára megkérdőjelezhetetlen hitelességű) akkor kijelenthetjük, hogy afrika népe közeli rokona a magyarságnak. Legalábbis a gyökereink azonosak, és eléggé hasonló a történelmünk a feketéékhez, régen nagy és dicső uralkodók, ma már csak rabszolgaság, és kizsákmányoló vezetők. "Szenvedései alapján ismerszik a kiválasztott törzs Isten szemében". Folytatás következik...
Írta: Jahaman
1. Emberfejű szárnyas bika, a horszábádi palota kapuőrző kolosszusainak egyike (Párizs, Louvre). Fején a szarvakkal ékesítet henger alakú tiara a hatalom jelképe. A tetramorph ábrázolások közül ez az első ember-sas-bika-oroszlán lény, amely ezután felbukkan Szent János apostol jelenéseinek könyvében és a középkori keresztény ikonográfiában is. Állítólag a fej maga Nimród Király arcképe...
2.
Mind a magyar, mind pedig a manysi-chanti (vogul-osztják) nemzetségjelekben csupa olyan állat található, amely él azon a területen, ahol a nemzetségek kialakultak. Éppen ezért okoznak fejtörést az oroszlánok, amelyek nem élnek és nem is éltek a magyarság őshazáinak területén. Márpedig az oroszlán éppen Árpád-házi királyaink jelvényei közt jelenik meg. Ez díszíti a koronázási jogar kristálygömbjét is... oroszlán látható .. esztergomi király kápolnájának falfestményén, s megjelenik a XII-XIII. század fordulóján királyaink címerében is. Megtaláljuk olyan nemzetségeink címerében is, amelyek valamilyen kapcsolatban voltak a legendás honfoglaló vezérekkel vagy a királyi családdal.
|