O. J. Sámson nehezen küzdhet megosztott személyiségével: egyrészt a Kartel tagjaként repper, másrészt az E-Klub rock-DJ-je, harmadrészt pedig a plastic jungle elnevezésű stílus első és egyetlen magyar sztárja. Ez utóbbival foglalkozunk most, ugyanis megjelent a második O. J. Sámson-lemez, Greatest Beats címen. Az első sláger, a Plasztikhős a háztetőn már a rádiókban tarol ismerős dallamával (a Hegedűs a háztetőn feldolgozása).
Ebből a nótából nagyjából képet kaphattok a plastic jungle stílusról, de azért van a zenei szakértő, hogy jobban elmagyarázza a dolgokat. Az alapelemeket a jungle avagy drum'n'bass néven ismert stílusból vette át O. J. és Pierrot. Ez a kissé megtört tánczenei ritmus, de annak a táncolhatóbb változata - másrészt pedig a döngölős basszus.
A drum'n'bass még mindig eléggé undergroundnak számít itthon, de Pierroték elég sok popos elemmel teszik befogadhatóvá. Sok szintetizátor, rengeteg dallam, no meg persze Sámson énekelése-szövegelése. Könnyű, sőt könnyed, sok esetben "mulatós" ízű dallamok csábítják a rádióhallgatókat. Közben pedig a ritmusok a táncparkettnek szólnak.
A jó számok és a sláger mellett még további csábítás a rengeteg neves közreműködő: MC Ducky egy erotikával megszórt duettben, Ganxsta Zolee a filmes témájú Sith lovagokban. Az Egy szív (vigyázz: kétértelmű cím!) pedig Mohamant, Kicsi G-t és BenSkit vonultatja fel. A közreműködők meleg hangon nyilatkoztak O. J. Sámsonról, DJ Pozsi (aki mostanában az Animal Cannibals mellett dolgozik) például a főztjét dícsérte...
A belső borítón az előző lemez (Best of... Plastic Jungle) kapcsán érkezett e-mailekből olvasgathatunk. Van néhány szimpla istenítés, de akad egy-két szexuális felajánlkozás is... Sámson személyisége egyébként tényleg magával ragadó (bár én nem mennék olyan messze, mint egy bizonyos Catbaby): átsüt a laza, jópofa stílus a lemezen is. Egybehangzó vélemények szerint olyan, mint egy nagy gyerek, és az ilyet jó hallgatni.
Forrás: http://www.sulinet.hu/eletmod/kultura/zene/lemezelo/lemezelo19.shtml |